Tragedia na ogródkach działkowych

0

Nieszczęściem zakończył się sobotni grill, który urządziło sobie 5-ciu młodych chojnowian w wieku 19-20 lat. Na wypoczywające przy grillu na ogródkach działkowych młode osoby, napadła grupka 5-ciu napastników. Wywiązała się szamotanina w której śmiertelnie raniony nożem został Robert R. jeden z uczestników zajścia.

Cios najprawdopodobniej zadał w obronie koniecznej 19-latek. Pozostali sprawcy napadu uciekli a ranny 21-latek schował się w pobliskim parku. Niestety na skutek odniesionych obrażeń zmarł podczas reanimacji, w drodze do szpitala. Pozostała czwórka napastników wraz z 19-latkiem który zadał śmiertelny cios została zatrzymana przez policję. Szczegóły zajścia nie są jeszcze znane, trwa w tej sprawie śledztwo.

Oficjalny komunikat Komendy Miejskiej Policji z Legnicy:

“22 maja 2010 r. w Chojnowie grupa młodych osób, która urządzała sobie grilla została napadnięta przez pięciu mężczyzn w wieku 20-27 lat.

Mężczyźni ci pobili uczestników grilla, a następnie skradli im plecaki wraz z zawartością min. telefonów komórkowych. Podczas szamotaniny jeden z napadniętych chwycił nóż przygotowany do krojenia kiełbas na grilla i podczas szamotaniny zadał nim ciosy mężczyźnie, który go bił. Cała grupa napastników uciekła z miejsca. Pchnięty nożem upadł w pobliskim parku, gdzie został znaleziony przez spacerowiczów, którzy poinformowali pogotowie ratunkowe oraz policję. Niestety ranny mężczyzna zmarł w drodze do szpitala. Zaraz po zgłoszeniu chojnowscy funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania osób mających związek z tym zdarzeniem. W sumie zatrzymano 9 osób wszyscy zatrzymani to mieszkańcy Chojnowa. Teraz policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia, w tym również kto odegrał w nim jaką rolę.”

Aktualizacja – 25.05.2010

Jak podaje “Gazeta Wrocławska”, 19-letni mężczyzna który zadał śmiertelny cios nożem, został oskarżony przez prokuraturę o “spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym”. W praktyce oznacza to groźbę pozbawienia wolności do 12 lat. Dodatkowo dla podejrzanego zasądzono 5000zł poręczenia majątkowego, dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Pozostałej czwórce napastników również zasądzono dozór policyjny, 1000zł poświadczenia majątkowego oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych w zajściu.

Źródła:

  • legnica.policja.gov.pl
  • legnica.naszemiasto.pl
  • Reportaż telewizji TVL

Komentarze do wpisu