Nie trzeba być specjalistą z dziedziny inżynierii lądowej by gołym okiem dostrzec fatalny stan budowy kładki nad rzeką Skorą w Chojnowie. Poziom prac i jakość wykonania pozostawiała bardzo wiele od samego początku. Prace trwały bardzo długo aż inspektor budowy powiedział dość. Kto powinien dopilnować takich inwestycji, dlaczego nikt z urzędu miasta nie nadzorował budowy i dlaczego prace mimo że źle wykonywane zaszły tak daleko. Jakie są przewidziane kary i opóźnienia w budowie kładki i kto za to zapłaci. A problem jest spory, drewniane elementy wykonane z niskiej jakości surowca już po miesiącu uległy powykrzywianiu.

Przypomnijmy że inwestycję realizuje Przedsiębiorstwo Robót Górniczych KUPRYT II Sp. z o.o. z Polkowic, które zainkasuje  722 010 zł za wykonanie kładki.

Tak sytuacje komentuje burmistrz Jan Serkies

“Trwają prace nad budową kładki nad rzeką skorą przy ulicy Matejki. W wyniku nie przewidzianych wcześniej okoliczności, zostaje doprojektowana rama wsporcza wzmacniająca nośność kładki. Roboty wstrzymano do czasu uzyskania stosownych pozwoleń”

A tak to wygląda:

Komentarze do wpisu